top of page
Судья и молоток

ВИСНОВОК ЕКСПЕРТА
судової експертизи

У чому відмінність висновку експерта від висновку експерта судової експертизи?

Складення висновку експерта судової автотоварознавчої експертизи можливе лише в судовому процесі. По-простому це означає, що повинно бути відкрито судове провадження, справа має бути зареєстрованою в суді з присвоєнням їй номеру, а також мають бути сторони у справі: позивач, відповідач, треті особи і т.п. 

 

Відповідно до чинного законодавства, підставою для проведення експертизи є процесуальний документ про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою, або договір з експертом чи експертною установою. Переважна більшість питань з відшкодування матеріального збитку розглядаються судами в цивільному процесі. Ключовими сторонами цивільного процесу є цивільний позивач, зазвичай це власник пошкодженого транспортного засобу, та цивільний відповідач, зазвичай це особа, яка пошкодила транспортний засіб, або страхова компанія, яка має здійснити належну виплату.

 

У цьому випадку процесуальним документом, на підставі якого має проводитись експертиза, є ухвала суду про призначення експертизи. Кожна зі сторін процесу має право заявити в суді клопотання про винесення такої ухвали.

 

Однак стаття 106 Цивільного процесуального кодексу України надає можливість кожному з учасників справи, як позивачу, так і відповідачу, самостійно звернутись до експерта із замовленням про проведення судової експертизи. При цьому висновок експерта, складений за зверненням учасника справи, має таку ж силу доказу, як і висновок експерта, складений за ухвалою суду.

 

bottom of page